Světloje v každém z nás..

Přetvářka..

Publikováno 13.03.2016 v 14:52 v kategorii Smutek, přetvářka a samota.., přečteno: 228x

Přetvařovat se - to je horší než smutek, horší než samota.. to je obojí dohromady..
Přetvářka znamená neprožitý smutek a skrytou samotu, a je to začarovaný kruh. Člověk, který se přetvařuje se trápí uvnitř sebe, pláče jen sám doma do polštáře a proto je sám. A co je horší, nikdo tu samotu nevidí. Všichni si myslí, jak je to veselý člověk, kolik má kamarádů a to vede zase k tomu smutku.

POZOR! Nikdy se nepřetvařujte! Jednou začnete a hned je vše těžší..

Povím vám takové přirovnání: Představte si, že jste v pokoji a díváte se z okna. Venku je tma. Když si u sebe rožnete, uvidíte ve skle jen svůj obraz. Až teprve když si zhasnete, uvidíte ven.
    Člověk, který se přetvařuje, jakoby měl u sebe zhasnuto. Jakoby chodil po pokoji s baterkou, která přestává svítit. A když si chce ve ,,svém pokoji" - v sobě - něco urovnat, dělá to jen po tmě. Ale jak to pak dopadne? Nevyzná se sám v sobě.            Když člověk skrývá sám sebe před druhými, jakoby se skrýval i před sebou. Občas už ani nemusí vědět, co vlastně cítí, protože své city neprožívá, nedovoluje jim ukázat se. Schovává je před světem. Schovává je před sebou. 
A potom ztratí kamarády. Ne doopravdy, ale může mít ten pocit. Protože i když je obklopen patrou dobrých přátel, ale přetvařuje se před nimi, oni tak nic neví. Nic o něm neví. Přestávají ho znát.    Podle mě by pro toho člověka už bylo lepší, aby byl na nějakou dobu sám. To by si pak mohl i nějaký další člověk (např. učitel) všimnout, že je smutný. Ale když se směje s ostatními, těžko to někoho napadne.
   Už dva lidé mi řekli: ,,Vždyť ty by ses přece neměla trápit kvůli ničemu!"    No vidíte, a tady to máte. Důsledek přetvářky. Člověk se potřebuje i trápit, potřebuje si prožít všechny city - jak pozitivní, tak negativní. Viděli jste V hlavě? Tam je to nádherně ukázané..

Je to občas těžké, ale když se vám chce brečet, neříkejte si nic ve smyslu: ,,Nesmím brečet, bude to trapný" atd. Když se vám chce plakat, tak se rozplačte. Nic lepšího vám poradit nemůžu.
Spousta lidí si stěžuje na to, že se klidně dokážou před kamarádama hned rozbrečet. To, jak je to krásné, poznají, až budou zdeptaní z toho, že brečet před ostatními neumí.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Booklet 13.03.2016 v 23:20 No, výjimečně nesouhlasím úplně...koukni na můj článek "přetvářky a pomluvy" :)...ostatně o tom vybrečení a o tom skrývání citů před ostatními mám pravdu! Já sama taková bohužel jsem..proto píšu "poznání sebe samé" a snažím se najít o, co v sobě skrývám..


 • Stiak 19.03.2016 v 12:32 Přetvářka... Meh... Počítá se i to, že nechci mluvit o problémech, který mě žerou, ale snažím se za každou cenu nahodit pozitivní náladu? :> :D
  (Teď jsem si vzpoměla... Včera v noci... Ten pocit, když je ti na brečení, ale nechceš brečet, chceš se smát, a tak to vyústí v obojí... Je to zvláštní, ale... Je to fajn... :D)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Doufám, že se vám blog líbí a děkuju všem, co jej navštěvují a píšou komentáře!! :)