Světloje v každém z nás..

(Ne)obyčejný svět v nás a kolem nás

Publikováno 21.11.2015 v 12:01 v kategorii (Ne)obyčejný svět <3, přečteno: 70x

Ať už jdete do školy, nebo třeba z obchodu, ať už jste kdekoliv venku, je mezi vámi spousta dalších lidí. A každý člověk má svůj život, každý má svůj příběh, kterým žije.

Ale snad každý člověk spěchá - spěchá tam, kam potřebuje. Nevšímá si toho, co je okolo. Nevšímá si lidí, kolem kterých prochází, nevšímá si míst, kolem kterých jde. Ne, přemýšlí jen nad svými problémy a nad svými starostmi, nezajímá ho, co zažívají ti okolo.. a to je právě ten problém, každý někam spěchá..

Ale ještě je tu jeden problém - pc a internet. Kdo v dnešní době nemá facebook? Myslíte si, že lidi, co si každých pět minut prohlíží fb a jdou smutní, že nedostali od někoho like, doopravdy žijí?! "Žijí" si jen pro, aby se podívali na facebook a byli co nejvíc oblíbení (samozřejmě neříkám, že jsou takoví všichni).


Kolik lidí v dnešní době doopravdy žije? Kolik lidí si všimne krásné přírody okolo sebe?
A kolik lidí prosedí celej den u pc?


Když jsem šla nedávno s tátou domů (a nebyla jsem zrovna nejšťastnější) pršelo a já natahovala ruce k nebi a užívala si kapek a on řekl: "Jde vidět, že jsi šťastná.." No, nebyla jsem úplně šťastná, ale proč se moc trápit kvůli tomu, že se něco nestalo, když se to může stát příště (prostě na dlouhý povídání) a když vím, jak se mám tak krásně..

Přirovnám tento článek k tomuto: Je to, jako když máte skleněné dveře a venku je tma - když si u sebe rožnete, ve skle vidíte jen svůj odraz, ale když si zhasnete, vidíte ven. Stejně tak i když se soustředíte jen na sebe, nedokážete se do druhých vcítit a třeba ani nepoznáte, že jsou smutní, ale když se na chvíli přestanete zamýšlet jen nad svými problémy a zajímáte se o své blízké, podaří se vám lépe porozumět.



Proto nespěchejme, zastavme se..

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Anna 21.11.2015 v 17:43 Nemyslím, že by to platilo na všechny ohledně toho spěchu. A navíc, myslím že ti, kdo jsou smutní kvůli tomu, že nedostali like na FB, jsou opravdoví závisláci, a těch je málo. A třeba ti, kteří se zamýšlí jen nad svými problémy a starostmi, tak řeší právě závažné věci. Co myslíš ... co by se asi stalo, kdyby byli všichni lehkovážní a nedbali na svoje povinnosti (např. testy ve škole) a tím pádem by se neučili a jak by to asi dopadlo ? Já myslím, že každý se alespoň na chvíli zastaví a vydechne, když čeká na autobus / metro / tramvaj ... Myslím, že ten spěch vztahovat na všechny je chyba. Jen proto, že ty ostatní vidíme pouze v pohybu , tak bychom neměli usuzovat, že nedokáží zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Vždyť ty nevidíš, co se děje u nich doma; možná tráví čas s rodinou, nebo chodí na dlouhé procházky do přírody a kochají se jí ... A ještě k těm závislákům ... já teda neznám moc takových lidí. Vlastně možná 1 / 2 ? Tolik můj názor . :)


 • Jitř 21.11.2015 v 17:54 Myslím, že jsme se moc - vlastně vůbec - nepochopily. Já to nemyslím na všechny a neříkám ani, že je špatné zaobírat se svými problémy, říkám, že není dobré zaobírat se JEN svými problémy a kašlat na druhé.. když se moc zaobíráme SVÝMI problémy, tím, co nás právě teď trápí, nevšimneme si nebo nás nezajímá smutek druhého.. věř mi, já to znám (i když z jiné strany)


 • Jasmína 22.11.2015 v 08:42 Vím, že někdo - a teď budu za ostudu, protože nevím kdo - koho jsme brali ve škole nebo někde, když byl smutný, řešil starosti druhych a to ho rozveselilo. Možná to byla jen nějaká postava z knížky, nevím, každopádně je to hezky. Stejně jako tenhle článek. :) :) ;)


 • Jitř 22.11.2015 v 12:00 Láska pomáha druhým, ale i jejímu nositeli :)


 • Booklet 22.11.2015 v 23:50 OMG zase úplně jako můj článek- zastav se...Proto musím podotknout, že mám úplně stejný názor a prostě...ségro já tě žeru <3 :3


 • Jitř 23.11.2015 v 16:12 :D Tý jo fakt.. měla jsem chuť ten tvůj zkopírovat, dát ho sem a nakonec napsat: "Tohle si myslím!" :D :D To snad ani není možný!! XD

  Nápodobně.. :D :33 <3


 • Booklet 23.11.2015 v 17:06 Děkuju :'33


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?



Doufám, že se vám blog líbí a děkuju všem, co jej navštěvují a píšou komentáře!! :)