Světloje v každém z nás..

Láska X zamilovanost

Publikováno 02.03.2016 v 19:54 v kategorii Láska, přečteno: 172x

Bylo Valentýna a spoustu lidí někomu nachystalo překvapení, jiní možná doufali, že v pondělí 15. přijdou do školy a ve skříňce najdou milostný dopis či vzkaz. A mnoho párů říká: "Byla to láska na první pohled!" Ale může tohle být pravda?

Odpověď zní jasně: NE! Mohla to být zamilovanost na první pohled, láska však ne. Někdo si možná myslí, že tady ty dva pojmy znamenají to samé, ale tak to není. Je mezi nimi rozdíl, a to hodně veliký!

O zamilovaných lidech se říká, že jsou "zabouchnutí" - a občas to opravdu může působit, jakoby jim spadl na hlavu velikánský kokos. Jsou jako omráčení, stále myslí na toho druhého a cítí potřebu být s ním. A hlavně - nevidí jeho chyby, myslí si o něm, že "on/a je dokonalý/á, to je přece ten/ta pravý/á! Jen on/a a nikdo jiný!" a nejradši by toho člověka měli jen pro sebe.

Ale láska taková není, láska vidí chyby toho druhého člověka a přijímá ho takového, jaký je! Láska odpouští, nepřipomíná křivdy. A člověk, který někoho doopravdy miluje, chce pro něj to nejlepší, přeje si, aby byl šťastný. Takže kdybyste někoho milovali a on si nevybral vás, ale někoho jiného, přáli byste mu, aby byl šťastný i tak.

Samozřejmě většina vztahů začíná zamilovaností - úsměvy, toužebnými pohledy, psaníčky.. ale zamilovanost postupně vyprchává a buď ji nahradí láska, nebo člověk zjistí, že si s tím druhým vůbec nerozumí a že k sobě nehodí a pak je to smutné a bolestné. Ale je potřeba si pamatovat, že každý vztah nám přidává zkušenosti a že někde chodí světem ten pravý/ta pravá :) <3

Komentáře

Celkem 5 komentářů

 • Booklet 06.03.2016 v 11:22 Moc krásný a pravdivý článek :3 jen tak dál..


 • Jitř 06.03.2016 v 12:31 Díky.. :3 Budu se snažit ;D


 • Booklet 06.03.2016 v 20:32 Nemáš zač :3


 • Jase 09.03.2016 v 16:47 Díky za tento článek, samotnou mě to donutilo nad tím popřemýšlet.
  Jestli teda nevadí, něco bych k tomu připsala.

  Vím, že na Světě jsou dva lidé, kteří jednou budou tvořit pár, protože (snad tím někoho nepohorším, ale protože tomu tak věřím) Bůh pro každého z nás má Někoho, kdo nám bude nablízku, až nám bude nejhůř.
  Nemusí to být manžel/ka, snoubenec/ka, dlouhodobá láska, nebo teenagerských rozkvétající vztah, těšící se květů a následnovně plodů, pro mě totiž (aktuální dobu, kdy nemám žádný milostný vztah) tím nejdůležitějším člověkem na světě je moje Kamarádka, které můžu bezmezně věřit. Ona pro mě byla vždycky, když jsem plánovala skok z mostu. A doufám, že ví, že já bych udělala to samé pro Ni, co Ona pro mě... Podám ji ruku a řeknu "Chyť se a nepadej!"

  Ale teď k LÁSCE NE PRVNÍ POHLED, nevěřím tomu, že to bude vypadat jako ve filmu, kdy začnou kolem poletovat holubičky, listy ve tvaru srdíček a zpívat andělíčci, ale NĚCO nás bude táhnout jít dál, pamatovat na PRVNÍ POHLED MEZI VÁMI, pakliže to bude skutečná láska, okamžik prvního pohledu navždy zůstane. Pak svým dětem řeknete "Prvně jsme zaregistrovali naši existenci se na začátku dubna, mamince padaly vlasy do očí a byla moc krásná. Taktak stihla autobus, ve kterém jsem seděl. Pak jsme se v autobuse potkávali a..."

  Okamžik vůbec prvního setkání, kde jste věděli, že tam ten člověk je (protože se před tím imaginární maminka a její manžel mohli setkat co já vím, třeba v tlačenici na Václavském náměstí).
  Pro mě je láska na první pohled to, co pro Jitř, okamžik, kde láska v žádném případě vzduchem nelétá, ale je nezapomenutelnou chvílí, která zůstává zapsána do srdce.


 • Stiak 02.01.2017 v 13:43 To je tak neskutečně pravdivý a krásný článek x33
  Jen tak dále~ ^^


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Doufám, že se vám blog líbí a děkuju všem, co jej navštěvují a píšou komentáře!! :)