Světloje v každém z nás..

Avatar

Publikováno 08.12.2015 v 14:11 v kategorii Filmy, přečteno: 106x

Režie: James Cameron
Hlavní role: Jake Sully -Sam Worthington 
                    Neytiri -Zoe Saldana 
                    Trudy Chaconová -Michelle Rodriguez 
                    Plukovník Miles Quaritch -Stephen Lang
  
Oficiální popis:
Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

Můj názor:
Avatar je opravdu nádherný film, který popisuje lidskou chtivost a chamtivost, ale i lásku k přírodě a celkově ke světu.

Myšlenka:
Vypráví o tom, jak je důležité nenechat se zlákat a ovládnout, ale postavit se za dobrou věc, rozhodnout se a hlavně se nevzdát!!

Nejlepší zajímavost: 
 Cigareta, kterou kouří Grace, je vytvořená na počítači.

Trailer:

Komentáře

Celkem 6 komentářů

 • Booklet 08.12.2015 v 22:41 Miluju avatara v kině jsem na něm byla 2x :DD A hned potom jsem si koupila DVD! :D


 • Jitř 16.12.2015 v 17:19 :DD Avatar je fakt skvělej film.. já ho teda zatím viděla jen jednou - bohužel, ale doufám, že se to brzy změní ;D


 • Booklet 16.12.2015 v 19:05 Když nad tím tak přemýšlím, dlouho jsem ho neviděla :D


 • Jitř 17.12.2015 v 17:42 Snad ho budou zas někdy dávat, taky bych se podívala :)


 • Booklet 17.12.2015 v 19:50 Určitě budou :)


 • Jitř 21.12.2015 v 15:21 :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Doufám, že se vám blog líbí a děkuju všem, co jej navštěvují a píšou komentáře!! :)